Zaawansowane techniki komputerowe w praktyce mechatronicznej


Wymagania kwalifikacyjne kandydatów na studia: ukończenie studiów drugiego stopnia na jednym z kierunków: budowa i eksploatacja maszyn, mechatronika, lotnictwo i kosmonautyka, automatyka i robotyka, mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa, inżynieria bezpieczeństwa, zarządzanie i inżynieria produkcji.


ROCZNE STUDIA


Organizator

Instytut Techniki Uzbrojenia
Wydziału Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa WAT

ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00-908 Warszawa
tel. +48 261 839 406, +48 261 837 694
fax +48 261 839 508
tomasz.majewski@wat.edu.pl


Charakterystyka studiów podyplomowych

Studia podyplomowe są adresowane do absolwentów studiów drugiego stopnia, wykorzystujących w swojej pracy nowoczesne techniki komputerowe, zajmujących się problematyką konstrukcji, projektowania, wytwarzania, badania oraz eksploatacji części maszyn.
Kształcenie na studiach podyplomowych ma na celu nauczenie treści i umiejętności, które są obecnie niezbędne podczas realizacji zadań w zakładach przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego, obronnego, precyzyjnego itd. oraz instytucjach badawczo-rozwojowych.
Program studiów podyplomowych zapewnia poszerzenie wiedzy odpowiadające potrzebom i wymaganiom współczesnego przemysłu. Absolwenci studiów uzyskują aktualną wiedzę w zakresie konstrukcji i projektowania elementów z zastosowaniem nowoczesnych systemów komputerowych, zaawansowanych badań materiałów inżynierskich, technik pomiarowych, opracowywania procesów technologicznych z wykorzystaniem m. in. obrabiarek sterowanych numerycznie i robotów, a także eksploatacji maszyn.
Absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wystawione przez Wojskową Akademię Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego.


Informacje szczegółowe

  • Kierownik studiów: dr hab. inż. Tomasz MAJEWSKI
  • Forma studiów: niestacjonarna (zjazdy sobotnio-niedzielne)
  • Czas trwania: dwa semestry
  • Zasady naboru: wymagany dyplom ukończenia studiów drugiego stopnia;
    nabór według kolejności zgłoszeń
  • Termin zgłoszeń: do 30 września
  • Liczba miejsc: 25

Opłaty

  • Rekrutacyjna: 85 zł.
  • Czesne za całe studia podyplomowe (dwa semestry): 5 600 zł.

Dokumenty do pobrania