Niestacjonarne, dwusemestralne studia podyplomowe pod nazwą „Procedury pozyskiwania, wdrażania i eksploatacji systemów uzbrojenia”, objęte patronatem merytorycznym przez Szefa Agencji Uzbrojenia, są adresowane do oficerów (w tym przewidzianych do służby w strukturach Agencji Uzbrojenia) odpowiedzialnych za pozyskiwanie, wdrażanie i eksploatację uzbrojenia i środków bojowych. Tematyka studiów została uzgodniona z Agencją Uzbrojenia i Departamentem Szkolnictwa Wojskowego.
Program studiów zapewnia wykształcenie, odpowiadające potrzebom i wymaganiom Agencji Uzbrojenia oraz innych organów Sił Zbrojnych odpowiedzialnych za pozyskiwanie, wdrażanie i eksploatację systemów uzbrojenia. Absolwenci studiów będą posiadali aktualną wiedzę w zakresie konstrukcji, eksploatacji, badań, technik wytwarzania oraz procedur pozyskiwania i wdrażania sprzętu wojskowego w Siłach Zbrojnych RP. Program studiów zawiera ponadto treści związane z prawem zamówień publicznych oraz sztuką negocjacji.
Program studiów podyplomowych obejmuje przedmioty w formie wykładów oraz zajęć praktycznych – łącznie 304 godziny (32 pkt. ECTS). Minimalna liczba uczestników niezbędna do uruchomienia studiów wynosi 10 osób. Zajęcia audytoryjne realizowane są w ramach tygodniowych zjazdów, po 5 zjazdów w każdym semestrze.
Warunkiem ukończenia studiów jest złożenie przez słuchacza pracy końcowej i pozytywny wynik egzaminu końcowego. Na podstawie pozytywnej oceny z egzaminu końcowego, absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wystawione przez Wojskową Akademię Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego oraz kwalifikację cząstkową na poziomie 6 Polskiej Ramy Kwalifikacji.