„Niestacjonarne, dwusemestralne studia podyplomowe pod nazwą „Konstrukcja, technologia i eksploatacja sprzętu wojskowego” są adresowane do kadry inżynieryjno-technicznej polskiego potencjału obronnego skupionego zwłaszcza w Polskiej Grupie Zbrojeniowej S.A. Dlatego tematyka programu studiów została wcześnie uzgodniona w trybie roboczym z przedstawicielami przemysłu.

Program studiów zapewnia wykształcenie, odpowiadające potrzebom i wymaganiom polskiego przemysłu zbrojeniowego. Absolwenci studiów będą posiadali aktualną wiedzę inżynierską w zakresie konstrukcji, projektowania, technologii, badań i eksploatacji sprzętu wojskowego z zakresu mechatroniki, tj. mechaniki, elektroniki, informatyki i sterowania, oraz integracji tych elementów w produkcie. Program studiów zawiera ponadto treści związane z systemami dowodzenia (z naciskiem na systemy stosowane w wojskach przeciwlotnicznych), przyrządami celowania i kierowania ogniem, procedurami pozyskiwania i wdrażania sprzętu wojskowego w Siłach Zbrojnych RP.

Program studiów podyplomowych obejmuje przedmioty w formie wykładów oraz zajęć praktycznych – łącznie 270 godzin (31 pkt. ECTS). Studia podyplomowe prowadzone są z podziałem na dwie grupy: o profilu mechanicznym i o profilu elektronicznym. Minimalna liczba uczestników niezbędna do uruchomienia studiów wynosi 20 osób, po 10 osób w każdej grupie. Zajęcia audytoryjne realizowane są w ramach sobotnio-niedzielnych zjazdów, po 8 zjazdów w każdym semestrze.

Warunkiem ukończenia studiów jest złożenie przez słuchacza pracy końcowej i pozytywny wynik egzaminu końcowego. Na podstawie pozytywnej oceny z egzaminu końcowego, absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wystawione przez Wojskową Akademię Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego oraz kwalifikację cząstkową na poziomie 6 Polskiej Ramy Kwalifikacji.