W zeszłym roku Wydział Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa miał przyjemność wysłać piątkę studentów do Korei aby mogli kontynuować swoją naukę na jednej z najbardziej cenionych i prestiżowych uczelni – Korean Advanced Instytute of Science (KAIST). Jeden z uczestników wyjazdu Michał Lutyk, postanowił podzielić się swoimi wrażeniami z pobytu:

„Pobyt na KAIST jest bez wątpienia doświadczeniem, które wzbogaca zarówno moje horyzonty naukowe, jak i kulturowe. KAIST, jako czołowa instytucja naukowo-techniczna w Korei Południowej, oferuje niezwykle rozwiniętą infrastrukturę, która umożliwia studentom i badaczom dostęp do najnowocześniejszych laboratoriów oraz technologii. Co więcej, kampus uczelni jest otoczony piękną okolicą, która sprzyja nauce i odpoczynkowi.

Nie ukrywam, że poziom nauczania na KAIST jest niezwykle wysoki, co przekłada się na wymagające zajęcia. Przez pierwsze miesiące moje studia magisterskie skupiały się głównie na analizowaniu artykułów z zakresu materiałów kompozytowych, co pozwoliło mi na stopniowe wdrażanie się do pracy w laboratorium oraz, w przyszłości, przeprowadzanie badań w tym obszarze. Dodatkowo, możliwość uczestniczenia w różnych projektach, w niedalekiej przyszłości, pozwali mi na zdobycie praktycznego doświadczenia i nawiązywania nowych kontaktów.

Pobyt na KAIST to również okazja do zanurzenia się w innej kulturze. Korea Południowa, ze swoją bogatą tradycją i nowoczesnym stylem życia, oferuje unikalne doświadczenia, które poszerzają moje perspektywy i uczą otwartości na różnorodność. Spotykam tutaj wiele sympatycznych osób, które swoją życzliwością i pomocą ułatwiają mi adaptację w nowym środowisku.

Podsumowując, pobyt na KAIST jest dla mnie niezwykle wartościowym okresem, pełnym intensywnej nauki, nowych doświadczeń kulturowych i inspirujących spotkań.”