Szanowna Studentko, Szanowny Studencie studiów cywilnych w WAT,

Jesteś już z nami jakiś czas – znasz już Akademię i możliwości, jakie oferuje. A może chciał(a)byś zostać oficerem Wojska Polskiego? Teraz masz taką możliwość!

Możesz, zgodnie z rozporządzeniem MON, przenieść się ze studiów cywilnych, na drugi rok jednolitych studiów magisterskich dla kandydatów na oficerów, tj. na drugi rok studiów wojskowych. Nie mają takiej możliwości studenci cywilni innych uczelni.

Szczegóły informacji i zasady dostępne są na stronie:
https://www.wojsko-polskie.pl/wat/proces-rekrutacji-na-studia-wojskowe-przeniesienie-na-studia-wojskowe/

Nie zwlekaj! Rektor-Komendant ogłosił rozpoczęcie  postępowania uzupełniającego na wolne miejsca na studiach wojskowych od 8 maja. W ciągu 14 dni musisz:

  • zgłosić się do Wojskowego Centrum Rekrutacji (WCR) Warszawa-Śródmieście i złożyć wniosek o powołanie do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej w uczelni wojskowej – poinformuj WCR, że starasz się o przeniesienie ze studiów cywilnych na studia wojskowe (5 ust. 1 rozporządzenia MON z 5 lipca 2022r.); WCR skieruje Cię na badania psychologiczne, po których uzyskasz orzeczenie psychologiczne;

Ponadto musisz również:

  • zarejestrować się na stronie https://irk.wat.edu.pl/pl/ w odpowiedniej zakładce oraz dokonać zgłoszenia rekrutacyjnego – wybrać kierunek (kod dostępu transWAT23),
  • wnieść opłatę rekrutacyjną 50 zł na wygenerowane w IRK konto,
  • dostarczyć do Sekcji ds. Rekrutacji otrzymane w dziekanacie zaświadczenia o odbywaniu studiów oraz dokumenty dotyczące przebiegu dotychczasowych studiów (wdrukowana z USOS karta przebiegu studiów).

Wszelkie informacje uzyskasz w Sekcji ds. Rekrutacji: tel. 261 837 939, e-mail: rekrutacja@wat.edu.pl lub w trakcie wizyty pod szyldem REKRUTACJA, budynek główny WAT (obok biura przepustek).

Kierunki studiów, na których występują wolne miejsca, dostępne są w ofercie na stronie https://irk.wat.edu.pl/pl/ podczas dokonywania zgłoszenia.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych karierą wojskową do skorzystania z możliwości przeniesienia na drugi rok studiów wojskowych. Wojsko czeka na Ciebie!!!