PODSUMOWANIE

Wspólny Techniczny Semestr dla Studentów Wojskowych

W dniach 12-16 czerwca 2023 w laboratoriach Wydziału Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa WAT odbywały się zajęcia modułu inżynierii mechanicznej i lotniczej w projekcie „Wspólnego, technicznego semestru dla studentów wojskowych” prowadzonym z partnerami z Wojskowej Akademii Technicznej w Bukareszcie w Rumunii, Akademii Sił Powietrznych Grecji w Atenach, Narodowej Akademii Wojskowej w Szumen w Bułgarii i Akademii Sił Powietrznych i Kosmicznych Francji w Salon-de-Provence.

Zajęcia poprowadzili nauczyciele WML: mjr dr inż. Bartosz Fikus, ppłk dr inż. Paweł Płatek i dr inż. Judyta Sienkiewicz oraz wizytujący profesorowie uczelni zagranicznych: prof. Christian Moldoveanu i prof. Florina Bucur z Rumunii oraz prof. Krasimir Kalev z Bułgarii.

Po zajęciach programowych studenci mieli również okazję odwiedzić Laboratorium Programowania Robotów Przemysłowych i Mobilnych w Pracowni Automatyki i Robotyki, Laboratorium Systemów Uzbrojenia, Laboratorium Budowy i Eksploracji Statków Powietrznych oraz Laboratorium Badań Napędów Lotniczych Instytutu Techniki Lotniczej WML.