„Normy i normatywy procesu dydaktycznego WML”

/wyciąg z załącznika do decyzji nr 70/WML/2020 z dnia 8.10.2020/

13. Zasady powtarzania zajęć

1. Jeżeli student spełnił warunki rejestracji warunkowej może wystąpić o powtarzanie tych zajęć,
        które aktualnie są realizowane w semestrze, na który ubiega się o rejestrację warunkową.
  2. Dopuszcza się możliwość powtarzania egzaminu lub zaliczenia przedmiotu, które nie są
        prowadzone w bieżącym semestrze, jeżeli w terminie zostały zaliczone pozostałe,
        przewidziane
    w karcie informacyjnej przedmiotu, formy zajęć.
  3. Wniosek o powtarzanie zajęć powinien być złożony przez studenta do dziekanatu,
        w terminie
    rejestracji na kolejny semestr.
  4. Studentowi, który powtarza zajęcia, prowadzący zajęcia uwzględnia oceny uzyskane
        poprzednio, zaliczające formy realizacji powtarzanych zajęć, o ile nie zmieniły się efekty
        uczenia się i formy realizacji zajęć opisane w karcie informacyjnej przedmiotu.
  5. Powtarzanie zajęć przez studenta powinno odbywać się poprzez dołączenie do grupy studenckiej
        realizującej zajęcia zgodnie z rozkładem zajęć z uwzględnieniem liczebności grupy opisanej
        w pkt.2. W przypadku braku możliwości organizacji zajęć według ww. zasad, na wniosek
        Dyrektora Instytutu za zgodą Dziekana Wydziału dopuszcza się możliwość utworzenia
        dodatkowej grupy studenckiej, dla której zajęcia zostaną uwzględnione w planach zajęć.
  6. W celu zapewnienia optymalnych warunków prowadzenia zajęć dodatkowej grupy studenckiej
        ustala się następujące zasady ich organizacji:
        a) zajęcia w formie wykładów powinny być organizowane z innymi grupami w potoku,
            jednocześnie zaleca się aby potok obejmował wszystkie formy studiów
            (stacjonarną i niestacjonarną, I. stopnia, II. stopnia, jednolite studia magisterskie);

Zasady rejestrowania na kolejny semestr

1. Zasady rejestrowania na kolejny semestr, w tym dopuszczalny deficyt punktów ECTS

Student może uzyskać na kolejny semestr rejestrację bezwarunkową lub warunkową zgodnie z Regulaminem studiów WAT.
Dla potrzeb rejestracji warunkowej dla wszystkich prowadzonych na Wydziale kierunków studiów, ustala się dopuszczalny deficyt punktów ds po semestrze o numerze s.
Przy rejestracji warunkowej na semestr studiów o numerze s+1 (s≥1) obowiązują następujące zasady:

1. dla studiów pierwszego stopnia warunkiem uzyskania rejestracji jest uzyskanie:
    s=1 30 11 19
    s=2 60 15 45
    s=3 90 24 66
    s=4 120 17 103
    s=5 150 15 135
    s=6 180 13 167
    s=7 210 0 210

2. dla studiów drugiego stopnia warunkiem uzyskania rejestracji na kolejny semestr jest uzyskanie:
    s=1 30 12 18
    s=2 60 12 48
    s=3 90 0 90

3. dla jednolitych studiów magisterskich warunkiem uzyskania rejestracji na kolejny semestr jest uzyskanie:
    s=1 30 11 19
    s=2 60 15 45
    s=3 90 24 66
    s=4 120 17 103
    s=5 150 15 135
    s=6 180 13 167
    s=7 210 12 198
    s=8 240 12 228
    s=9 270 12 258
    s=10 300 0 300

Konkurs na najlepszą pracę magisterską - Politechnika Śląska

plakat Konkursu Politechniki Śląskiej

Zapraszamy do udziału w konkursie na najlepszą pracę magisterską dotyczącą zastosowania metod obliczeniowych do symulacji procesów cieplno-przepływowych. Konkurs organizowany jest przez Katedrę Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej pod auspicjami Komitetu Termodynamiki i Spalania Polskiej Akademii Nauk we współpracy z firmami Hitachi-Powergrids ABB, SymKom, MESco i SBB Energy.

NAGRODY Łączna pula nagród wynosi ok. 10 000 zł

SZCZEGÓŁOWE ZASADY KONKURSU:
www.itc.polsl.pl/konkurs

Stypendia socjalne i zapomogi

Szanowni Państwo,

Informuję, że studenci i doktoranci nadal mogą ubiegać się o stypendia socjale, jak również o zapomogi.

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju procedura ubiegania się i przyznawania zapomóg jest uproszczona i nie wymaga stosowania k.p.a. W związku z tym ukazały się Wytyczne RKR nr 2 z dnia 7 grudnia 2020 r. w sprawie przyznawania studentom zapomóg z funduszu stypendialnego w związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania Uczelni.