Procedury pozyskiwania, wdrażania

tel. +48 261 839 956
fax +48 261 839 508

Charakterystyka studiów podyplomowych

Studia podyplomowe są adresowane do specjalistów zajmujących się pozyskiwaniem, wdrażaniem i eksploatacją współczesnej techniki uzbrojenia.

Studia mają na celu kształcenie w zakresie nowej wiedzy i umiejętności oraz pogłębienie nabytej wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych żołnierzy zawodowych Sił Zbrojnych RP, przewidzianych do pracy na stanowiskach związanych się pozyskiwaniem, wdrażaniem i eksploatacją systemów uzbrojenia w Siłach Zbrojnych RP. Dotyczy to zwłaszcza oficerów uzbrojenia w jednostkach wojskowych oraz komórkach organizacyjnych Ministerstwa Obrony Narodowej, w tym m.in. pełniących funkcję Gestora i Centralnego Organu Logistycznego (COL).

Słuchacz studiów zdobędzie wiedzę, umiejętności i kompetencje zawarte w przedmiotach: materiały wysokoenergetyczne; nowoczesne techniki wytwarzania; konstrukcja i eksploatacja broni i amunicji; bezpieczeństwo eksploatacji uzbrojenia i obiektów szkoleniowych; procedury pozyskiwania i wdrażania uzbrojenia i sprzętu wojskowego w Siłach Zbrojnych RP; sztuka negocjacji; elementy prawa zamówień publicznych; komputerowe systemy wspomagania eksploatacji; badania broni i amunicji; seminarium dyplomowe.

Absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wystawione przez Wojskową Akademię Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego.

Informacje szczegółowe

• Kierownik studiów: ppłk dr inż. Wojciech FURMANEK
  • Forma studiów: niestacjonarna (jeden zjazd w miesiącu, od poniedziałku do piątku)
  • Czas trwania: dwa semestry
  • Zasady naboru: wymagane posiadanie kwalifikacji co najmniej pierwszego stopnia,
                                tj. co najmniej tytułu zawodowego inżyniera lub licencjata;
                                nabór przez Departament Kadr MON
  • Liczba miejsc: 15-20 osób